ימי גיבוש לחברות

מעוניינים להפיק יום גיבוש איכותי? לצ"פר את העובדים? אחת מהדרכים היעילות ביותר, אם לא היעילה מכולן להשקעה במשאב האנושי של הארגון נוגעת להפקת ימי גיבוש לעובדים.

 

מדובר בקונספט שחדר לישראל בתחילת שנות ה-2000 ומאז הוא זוכה לאהדה ופופולריות שרק הולכת ומתרחבת וכובשת את כל מגזרי המשק השונים, החל ממוסדות ממשלתיים וחברות הייטק, ועד לענפי הייצור והתעשייה במגזר הפרטי. 

ימי גיבוש לעובדים בחברות, זוהי אחת הדרכים המוכחות והמוצלחות לשמור על עובדים מרוצים ומאושרים במקום העבודה שלהם.

 

מהם ימי גיבוש לחברות ומדוע הם חשובים?

ימי גיבוש לחברות, הוא בעצם יום שכולו כיף לעובדי החברה שלכם. חברת פונטש-בננה מתמחה בארגון ימי גיבוש לחברות, ימי גיבוש לחברות בכל הארץהכוללים פעילויות גיבוש לעובדים, הפעולות למבוגרים ויצירת אווירה מהנה ומלכדת. יום גיבוש יכול להיות מבוסס על פעילות שטח אתגרית, פעילות ספורטיבית, הפעלות כמו לימוד ריקוד, סדנאות צחוק ועוד. לחלופין, יום גיבוש יכול להיות גם מסיבה או הרצאה בשעות אחר הצהריים או הערב, הכל בהתאם למה שנראה לכם מתאים לחברה ולעובדים שלכם.

 

גיוון והתאמה- המפתח לעובדים מאושרים

כל מעסיק היה רוצה לראות את עובדיו באים בשמחה למקום העבודה, עובדים במרץ ובחיוך ונותנים תפוקה טובה. מסתבר, שזהו לא רק חלום, זו בהחלט יכולה להיות המציאות בחברה שלכם. עובד שמח הוא עובד שחש סיפוק ממקום העבודה שלו, ומרגיש שהמעסיקים ושאר העובדים מתחשבים בו ורוצים שיהיה לו טוב.

באמצעות יום גיבוש אחת לתקופה קצובה, תוכלו להוציא את העובדים שלכם מהשגרה ולספק להם הנאה וכיף למשך שעות ספורות או למשך יום שלם. יום הגיבוש צריך להיות מותאם לאופי העובדים ולרצונם, ולכן כדאי לגשש בין עובדי החברה עוד בטרם קבעתם נושא ליום הגיבוש, ולנסות לדלות מהם איזו פעילות גיבוש תהיה מועדפת עליהם. בנוסף, חשוב לגוון בפעילויות שונות ביום הגיבוש על-מנת שכל אחד מהעובדים ימצא עניין והנאה באותו יום מיוחד.

 

העלאת תחושת שביעות הרצון בקרב העובדים ושיפור תפקודם כצוות

הקונספט של ימי גיבוש לחברות החל את דרכו בקרב חברות הייטק גדולות שהתחרו ביניהן על המשאב האנושי המקצועי והאיכותי, ונקטו במגוון פעולות לשימור כוח אדם ולמניעת התחלופה הגבוהה, שנבעה מפיתוי עובדים על ידי החברות המתחרות בשלל תמריצים שונים. מחברת פונטש בננה מציינים שעד אז, הסברה המקובלת הייתה ששימור עובדים לאורך זמן מהווה נגזרת של שכר הוגן.

 

מחקרים שפורסמו בשלהי המאה ה-20 הראו באופן חד משמעי ששביעות רצון ותחושת סיפוק של העובדים ממקום העבודה שלהם אפקטיבית יותר מהעלאה בשכר הן למניעת תחלופת עובדים והן להעלאת התפוקה. מסקנות המחקר הביאו להתפתחותם של ימי הגיבוש כפי שהם מוכרים לנו במתכונתם הנוכחית, מתוך במטרה ליצור הווי משותף, זיכרונות נעימים, אווירה מגבשת, כמו גם להעלות את שביעות הרצון ולשפר את תפקודם כצוות.

 

תכנית המותאמת פרטנית לצרכיו של כל ארגון וארגון

חברת פונטש בננה מציעה מגוון רחב של סדנאות, ימי כייף וימי גיבוש לחברות וארגונים למגזר העסקי והפרטי. מדובר בהיצע עצום של פעילויות גיבוש שונות, זאת במטרה להרכיב תכנית המותאמת פרטנית לצורכי כל ארגון וארגון, החל מסדנת גיבוש בת כמה שעות ועד ליום שלם של פעילויות.

 

הפעילויות תוכננו ונבנו באופן המתמקד במספר יעדים מרכזיים כגון גיבוש הקבוצה, עבודת צוות, חלוקת תפקידים, נטילת אחריות ומנהיגות. כמו כן, הפעילויות מוצעות במתכונות שונות, בהן סדנאות ODT והפעלות שטח מאתגרות, סדנאות צחוק, קרנבלים המלווים בצוות בידור מקצועי כמו גם מסיבות ריקודים נוצצות, ערבי קריוקי, הרצאות מעניינות במגוון נושאים, פעילויות טריוויה ופעילויות ריאליטי בקונספט של הישרדות והמירוץ למיליון.

 

הידע שלנו הוא הרווח שלכם

מחברת פונטש בננה, המדורגת ברשימת החברות המובילות בתחום ההפעלות לילדים, בני נוער ומבוגרים, מסבירים שלא זאת בלבד שימי גיבוש לחברות לשבירת השגרה השוחקת וטעינה מחדש של מלאי המצברים האנרגטיים, אלא שהם תורמים תרומה ניכרת להשארת החליפות המעונבות במשרד, שבירת הקרח והדיסטנס בקרב עובדים וחיזוק הקשרים הבין-אישיים.

חברתנו עוסקת מזה שנים בארגון ימי גיבוש לחברות, מקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר וכמובן מקפידה על נהלי בטיחות. הנסיון הרב שצברנו במשך השנים, מאפשר לנו להתאים את אופי הפעילות לחברה שלכם, ולסייע לכם בתור מעסיקים לבחור את יום הגיבוש המתאים לכם הן מבחינת נושא ורעיון והן מבחינה תקציבית.

 

לסיכום

שגרת היום יום הלחוצה, גורמת לפעמים לשכוח עד כמה העובדים שלכם יקרים לכם. ימי גיבוש לעובדים היא דרך נהדרת להראות לעובדים עד כמה אכפת לכם מהם ובהחלט יכול להיות חוויה מהנה ובלתי נשכחת גם עבורם וגם עבורכם כמעסיקים.