הפעלות לבתי ספר

שנת הלימודים של התלמידים היא ארוכה, מלווה בימים רצופים של ישיבה על כיסא אחד, התבוננות בלוח של הכיתה, הקשבה למורה והכנת שיעורי הבית לקראת השיעור הבא. ההפסקות בין השיעורים הן הזמן היחיד בהן הילדים יכולים להשתחרר, להתחבר ולצחוק יחד עם חבריהם לכיתה ולשכבה, להתלוצץ ביחד עם הבנים והבנות, לרוץ במגרש הספורט ולהוציא את האנרגיה שנאגרה בהם. אמנם ישנה חשיבות רבה לשיעורים ולתוכן אבל ישנה גם חשיבות אינסופית לזמן היחסית מועט הזה של ההפסקות בין השיעורים – הזמן הזה בו הילד יכול להיות כל מה שילד צריך להיות: לצחוק עם חבריו לכיתה, לרוץ ולשחק עם ילדים מהשכבה ופשוט להנות ביחד עם שאר הילדים.

 

העשרת חיי החברה של התלמידים

הכישורים החברתיים שמעניקות ההפסקות לילדים הן חשובות מאוד והן אלו שמרכיבות את התחום החברתי בכל ילד וילדה, וכידוע לנו, התחום החברתי חשוב ביותר בשלב של בית הספר – החל מכיתה א' ועד ליום האחרון של כיתה י"ב. חלק מהתפקיד של בית הספר הוא להקנות לילד גם כישורים חברתיים, מאחר והזמן שהילד מבלה בכיתה כל כך הרבה שעות ולכן, על בית הספר למלא תפקיד זה ברצינות ובחוכמה ולקיים הפעלות לבתי ספר שיעזרו לילדים ליצור חברויות חדשות, להדק חברויות קיימות ולגשר מעל פערים שקיימים בין תלמידים שעוד לא נפגשו במסדרונות בית-הספר.

הפעלות לבתי ספר אפשר לקיים דרך פלטפורמות שונות ובנושאים מגוונים. כך לדוגמא, אפשר לקיים הפעלות לבתי ספר בהן כל הילדים משתתפים בו זמנית, כולם יחד עם כולם, מחולקים לכיתות השונות ומתחרים בשלל משימות מקוריות הכוללות שימוש ביכולות מוטוריות שונות, משימות חשיבה, משימות שיתוף פעולה והרקדה המונית. בין הנושאים של הפעלות לבתי ספר יש נושאים מוכרים כמו "הישרדות" ו"המירוץ למיליון" שילהיבו את הילדים וגם נושאים יותר חינוכיים כמו "המירוץ נגד השעון" שמשלב שמירה על איכות הסביבה יחד עם משחקים עם חומרים ממוחזרים.

בנוסף, אצלנו בפונטש בננה יודעים כמה זה קשה כהורים למצוא זמן איכות אמיתי עם הילדים, ולכן אנחנו גם מפעילים הפעלות לבתי ספר אשר כוללות את ההורים אשר מופעלים יחד עם הילדים, אצלנו ההורים הם חלק מהשחקנים! הנושאים של הפעילויות שלנו הן מגוונות ונעות החל מפעילויות המתאימות לחגי ישראל ועד לפעילויות כחלק ממסיבות סיום בנושאים פופולריים כמו המירוץ למיליון והישרדות.

 

פונטש בננה יודעים כמה חשובה התקופה של בית הספר, כיוון שמלבד ידע של השיעורים והמבחנים, אלו הן השנים העיקריות בהן כל ילד וילדה מפתח כישורים חברתיים, רוכש חברים וחברות, עובר תהליכי חיברות, יוצר קשרים עם ילדים אחרים ומאפיין את הקשר עם ההורים. פעילות לבתי ספר לא מסתכמת רק ב"להעביר את הזמן" אלא במשהו עמוק יותר, כזה שישרת את הילדים לאורך שנים ובשל כך, אנחנו עוזרים להם לעשות זאת בדרך הטובה, הכיפית והאנרגטית ביותר שאפשר!